GÜRCOM YAZILIM

Hayatınızı Kolaylaştıran Çözümler

Profesyonel Ekibimizle Size En Uygun Çözümler Sunuyoruz.
Şirketimizin yazılım üretme amacı; Sektörel ihtiyaçları göz önünde bulundurarak, şirketlerin ticari faaliyetlerinde işyerine özel, tam olarak çözüm sunabilmektir.

AnyDesk.exe

AnyDesk Hizmeti

Gürcom Yazılım Olarak Her Türlü Probleminizde Yanınızdayız. AnyDesk'i indirmek için Tıklayınız

Sınırsız Online Destek Hizmeti

Gürcom Yazılım Olarak Her Türlü Probleminizde Yanınızdayız. Canlı Destek hizmetini indirmek için Tıklayınız

Gürcom Yazılım

Gürcom Zirai İlaç Takip Programı

ZİRAAT V.7.0 FULL PAKET

Fiyat : 21000 TL + KDV

Demo Talebi

Gürcom Zirai İlaç Takip Programı ZİRAAT V.7.0 FULL PAKET

ZİRAAT V.7.0 FULL PAKET

Mobil kullanım için ağ paylaşım sistemleri üzerinde ciddi gelişmeler sonucunda 10.10.2014 tarihinde Gürcom Ziraat Programı Version 7.0 kullanıma sunulmuştur.

GÜRCOM ZİRAAT 7.0 DA YAPILAN DEĞİŞİKLİKLER


 1. Vadeli tahsilat ekranında, müşteriye özel bakiye ile birlikte sms gönderilebilmektedir.
 2. Mesaj satır uzunluğu 459 karaktere çıkarıldı, ayrıca kayıtlı olmayan  telefona gönderim yapılabilmektedir, rapor ekranından mesajların iletim durumları(ulaşan, bekleyen, kapalı ve arızalı telefonlar) , kalan kontör ayrıca listelenebilmektedir.
 3. Satış anında, listelenen stok ekranı yeniden düzenlendi.
 4. İstatistik ekranında alış kaydına ulaşılamayan ürünler ayrıca listelenmektedir.
 5. Stok kartından ilaçlanacak ürün ve hastalık zararlı düzeltme işlemi gerçekleştirildiğinde, geçmiş satışlara otomatik yansıtmakta.
 6. Satılan mal listelemeden rapor almak istendiğinde, kullanıcının tercihine bağlı olarak, stok kartında ilçe tarım müd. raporuna aktarılsın işareti seçili olanlar aktarılmaktadır.
 7. Yetkilendirme penceresine, istatistiklerde eklenmiştir. Yani sınırlı kullanıcının istatistik ekranlarını açabilmesi yetkilinin tercihiyle olabilmektedir.
 8. Satışlar kdv hariç fiyatlar üzerinden yapılabilmektedir.
 9. Kullanıcı tercihine bağlı olarak, satış fişleri altına toplam tutar ile birlikte kdv hariç ve kdv toplamları yazdırılmaktadır.
 10. Gün sonunda; günlük raporlar (kasa, satış, alış, ödeme vb..), hafta sonu ve ay sonu raporları otomatik olarak yetkili telefonuna sms olarak gönderilmektedir.
 11. Satış, tahsilat kayıtlarına işlemlerin yapıldığı saatler de eklendi.
 12. Silme ve düzeltme işlemlerinde log kayıt dosyaları oluşturuldu. Böylelikle kötü niyetli kayıt silme düzeltme işlemleri, sadece yetkili tarafından izlenebilecek şekilde kayıt altına alınmış olmaktadır.
 13. Vadeli tahsilat ekranından alınan cari ekstrelerde, stok kartındaki liste fiyatlarıda, kullanıcı tercihine bağlı olarak yazdırılabilmektedir. Liste fiyatlarından toplam tutar ile karşılaştırma imkanı sağlanmıştır.
 14. Satış anında sıradaki fatura numarası, eklenen fatura no alanına yazdırılabilmekte, böylece cari ektsrede müşteriye verilen fatura numaraları da görüntülenmektedir.
 15. Kullanıcı ayar ekranına  "Risk limit aşımında satış yapma" seçeneği eklendi.
 16. Satış fiyatlarını daha seri değiştirebilmek için, Cari hareket menüsü altına, hızlı fiyat düzenleme menüsü eklenmiştir.
 17. Satış fişleri altına, kullanıcı tercihine bağlı olarak, kdv hariç toplam, kdv toplamı ve genel toplam yazdırılmaktadır.
 18. Alış faturaları kdv siz tutarlardan girilebilmektedir. İskontolu alış faturalarında kdv siz tutarlardan giriş yapmak daha seri bir hale getirilmiştir.
 19. Personel modülü eklenmiştir. Personel bilgi, izin, maaş, pirim verileri kayıt altına alınabilmektedir.
 20. Kullanıcı tercihine bağlı olarak, seçilen müşteriye seçilen maldan daha önce yapılmış olan en son fiyat aşağıdaki listede yer almaktadır. Böylece o müşteriye yapılabilecek olan iskonto oranı belirleme imkanı kolaylaşmaktadır.
 21. Müşterilere barkodlu indirim kartı düzenlenebilmektedir. Program içerisinden barkod basılabilmektedir.
 22. Mal alış ekranından, Firma Takip ekranına geçiş yapılabilmektedir.
 23. Kullanıcı tercihine bağlı olarak, kayıt aramalarda % (içinde geçen) karakteri  otomatik olarak gelmekte ve böylece mal adına göre aranan kayda daha rahat ulaşılmaktadır.
 24. Kullanıcı tercihine bağlı olarak, ana ekranda firmaların ürün tanıtım , fiyat listeleri ve web adresleri online olarak yayınlanmaktadır.
 25. Müşteri bazında istatistik verileri liste olarak alınabilmektedir.
 26. Mal alış ekranında, kdv siz tutardan fatura girişleri yapılabilmektedir.
 27. Mal alış ekranındaki açıklamaya yazılan notlar, firma takip ekranı ve rapor ekranından listelenebilmektedir.
 28. Arşivlenen müşteri satış ve tahsilat kayıtları listelenebilmektedir.
 29. Sipariş ekranından, müşteri carisine transfer, irsaliye yazdırma, vadeli tahsilat ekranlarına geçişler düzenlendi.
 30. Vadeli tahsilat ekranında, teslim edilen ve edilmeyen siparişlerle ilgili kalan miktar ve tutarlar sorgulanmakta ve rapor olarak yazıcıdan alınabilmektedir.
 31. Kasa ekranı, yeniden düzenlendi. Kasa ekranına, nakit kasa ve personel kasa çıkışları eklendi.
 32. Sipariş ve personel ekranları, kullanıcı tercihine bağlı olarak ana ekrana yerleştirilmiştir.
 33. Vadeli tahsilat ekranında birim alanı (adet,kg,paket) miktar alanının sağ tarafına taşınmıştır.
 34. Vadeli tahsilat ekranında satışla ilgili, satış tarihi, birim fiyat, miktar alanlarında değişiklik yapılabilmektedir.
 35. Toplu işlemler ekranına, personel ve analiz pencereleri eklendi, analiz ekranı ile (alış-satış-stok toplamı-satış cinsinden kar, ödeme-tahsilat- masraf , borç-alacak -tahsilat cinsinden net kar durumları tek ekranda özetlenmiştir.)
 36. Ürün stok kartlarına kullanım dozu ve şekli bilgileri girilebilmektedir ve istenirse mal teslim fişlerine not olarak yazdırılmaktadır.
 37. Mal teslim fişi ayarı, kişiye özel yapılabilmektedir.
 38. Vadeli tahsilat ekranından, müşteri hesap raporu alındığında müşteri telefonu da rapora yazdırılmaktadır.
 39. Vadeli tahsilat ve genel alışveriş ekranlarından alınan müşteri ekstrelerinde, raporların altına şirket bilgilerini yazmaktadır.
 40. Satış sonrası müşteriye sms ile bilgi mesajı (Toplam tutar ve Toplam Bakiye) iletilebilmektedir,
 41. Tahsilat ve iade sonrası, müşteriye otomatik olarak sms ile bilgilendirme mesajı gönderilebilmektedir.
 42. Kasa durumu ekranında, personel ödemeleri de listelenmekte ve personel sayfasına geçiş yapabilmektedir.
 43. Program içerisinde kullanılacak olan yazı tipi, boyutu, sitili ve listelerin satır yüksekliklerini kullanıcı kendisine göre seçebilmekte ve tüm programda seçilen ayarlar kullanılmaktadır.
 44. Hal, Ortak ve Mahalle-Köy bazındaki alacaklar tek liste halinde raporlanabilmektedir.
 45. Satış anında seçilen müşterinin alışverişleri ekranın sağ üst tarafında özet olarak listelenmektedir, böylece satış anında daha önce yapılan satışlar kontrol edilebilmektedir.
 46. Çek işlemlerinde işlem tarihi, çek tarihi ve tutara göre arama, raporlama yapılabilmektedir.
 47. Çeklerin vade tarihi geldiği zaman, kullanıcı tercihine bağlı olarak, otomatik onaylanması (Yapıldı) sağlandı.
 48. Harici barkod programı kullanmadan, program içerisinden barkod tasarımı ve basımı yapılabilmektedir.
 49. Mal alış ekranında, eşitle düğmesi ile faturanın toplam tutarı, olması gereken tutar ile eşitlenmesi sağlanır.
 50. Ana ekrana, takvime not eklemek için gerekli düzenlemeler yapıldı ve böylece o gün alınan notlar ana ekranda listelenmektedir. Ayrıca istenen tarihe alınan notlarda tarih seçilerek yapılabilir.
 51. Kullanıcı seçimine bağlı olarak, satılan mal listeleme ekranına sadece stok kartında seçili olan ilaçların aktarımı sağlanmıştır. İstenmeyen stok kartları listeye dahil edilmemektedir.
 52. Müşteri cari ekranında, fatura özet raporu alınabilmektedir ( Toplam fatura, Kesilen fatura, Kalan fatura)
 53. Kullanıcı tercihine bağlı olarak, satış faturasında yeniden fiyatlandır seçeneği işaretlenir ve yeni fiyat no kutusunu 1-3 arası bir fiyat no girilirse; faturada müşteri veya mal seçimi yapılıp, listeyi gönder tıklanırsa, listedeki satışlar belirlenen fiyat numarasından aktarılmaktadır. Müşteri carisinden bağımsız fatura düzenlenebilmektedir.
 54. Vadeli tahsilat ekranından, belirtilen iki tarih aralığında rapor alındığı zaman, başlangıç tarihindeki son hesap bakiyesi esas alınmaktadır.
 55. Rapor başlıklarına, rapor tarih saat eklendi,
 56. Alınan mal listeleme ekranında; gruplama penceresine fatura no alanı eklendi,
 57. Birden fazla şubesi olan işletmelerde, tek program içerisinde, ayrı ayrı stok, satış, kasa raporları alınabilmektedir.
 58. Alış maliyetleri hesaplamalarında; satış anındaki son alış fiyatına göre, satış tarihinden önceki alış fiyat ortalamaları, hesaplama anındaki ortalama fiyat esas veya hesaplama anındaki son fiyatlar alınabilmektedir, böylece daha hassas maliyet hesabı yapılabilmektedir.
 59.  Müşteri hesabında, müşterinin karlılık durumu(yüzde veya tutar olarak) ve ödeme durumu (ödeme tutarı veya ödeme zamanı), 2 renkli düğme ile özetlenmektedir,( sarı ışık normal, yeşil ışık iyi, kırmızı ışık kötü) durumu işaret etmektedir. Ayrıca düğme üzerine gelindiğinde durumu, açıklama olarak yazmaktadır.
 60. Hızlı satışta, açıklama hanesine fiş numarasının yazılabilmesi için, kullanıcı tercihine bağlı olarak işlem açıklama hanesinden başlatılabilmektedir.
 61. Firmaya satış veya müşteriden alış işlemlerine bağlı olarak, stok ve istatistik ekranlarında yaşanan sorun giderilmiştir.
 62. Satış ekranında, ismin üzerinde müşteri telefonları bilgi notu olarak verilmektedir.
 63. Hareketsiz müşteri listesinde  en son sütuna toplam bakiye sütunu eklendi, böylece gecikmiş bakiyesi ile birlikte toplam bakiyesi de görüntülenmektedir.
 64. Ana ekrana yerleştirilen takvim ekranında sil düğmesi yanına müşt. listesi düğmesi eklendi,  böylece açılan müşteri listesinden sol üst köşedeki takvime ekle düğmesi tıklanırsa işaretli satırdaki müşteri bilgileri takvimin belirlenen gününe eklemektedir.
 65. Kullanıcı ayar ekranında (Çalışma Parametreleri)  satışta takvim seçeneği işaretli olursa, satış ekranında ajandaya ekle yerine takvime ekle düğmesi açılmakta ve yapılan satış vade tarihine göre programın ana ekranındaki takvim dosyasına kayıt edilmektedir.
 66. Stok ekranında, mevcut miktarı 0(sıfır) ve -(eksi) olan kayıtlar ayrıca listelenebilmektedir.
 67. Vadeli tahsilat ekranında devir hesaplarının ayrıntısına, çift tıklayarak ulaşılmaktadır.
 68. Arşive kaldırılan müşterilerin hesap ayrıntılarına erişim ve raporlama imkanı sağlanmıştır.
 69. Alış ve Satışlara İlaçların, stok kartında tanımlı olan aktif maddeleri otomatik olarak kaydedilmekte, böylece alış ve satış listelerinde, aktif maddelerine göre sorgulama yapılabilmektedir.

GürcomYazılım

0850 305 10 07